partnerstwo:

urząd miasta i gminy kórnik

sponsorzy:

Zespół Kriegera łączy wiedzę archeologów i bronioznawców z praktyką i doświadczeniem rzemieślników oraz adeptów dawnych europejskich sztuk walki. Dzięki temu tworzą dziś dawny oręż na potrzeby nie tylko rekonstrukcji historycznej ale też do uprawiania współczesnego fechtunku. Produkty o solidnej bazie w źródłach dopasowane do potrzeb użytkowników oraz ich wysoka dostępność i spójność to jest to co sprawia, że firma stała się jedną z wiodących marek w tej dziedzinie.

https://www.facebook.com/Krieger.weapons

https://www.instagram.com/kriegerweapons/

Bloss – For Hemaists from Hemaist to marka o wyrobionej renomie, ceniona przez rosnące grono użytkowników na całym świecie. Powstała dzięki pasji i doświadczeniu jednej z najbardziej zasłużonych i wyrazistych postaci polskiej sceny Dawnych Europejskich Sztuk Walki: Marka Helmana. “Kapitan Polska” to jeden z najbardziej doświadczonych polskich instruktorów i zawodników DESW, a jego prace nad rekonstrukcją rycerskiej sztuki fechtunku według mistrza Joachima Meyera zyskały mu międzynarodowe uznanie.

Ogrom wiedzy i doświadczenia w szermierce historycznej znajdują odbicie w wytwarzanym przez Niego sprzęcie. Bloss to oferta dla wymagających szermierzy: ręcznie kuta, sparringowa i ostra broń o doskonałych parametrach użytkowych, ale też niespotykanej urodzie.

https://bloss.pl/

https://www.facebook.com/Bloss.HEMA.Gear

Nova Fencing to firma prowadzona przez Michała “Alvissa” Sadowskiego – postaci z olbrzymim doświadczeniem w środowisku rekonstrukcji historycznej, instruktora i rzemieślnika, a w ostatnich latach również zawodnika Dawnych Europejskich Sztuk Walki posiadającego na koncie sukcesy w największych międzynarodowych turniejach. W jego ofercie znajdziemy stalową broń treningową i turniejową oraz elementy opancerzenia przeznaczonego do DESW.

https://www.facebook.com/nova.fencing.ltd


SPES Historical Fencing Gear

Z korzeniami sięgającymi rekonstrukcji historycznej i bohurtu, firma SPES zajmuje się produkcją znanego na całym świecie sprzętu ochronnego DESW. Ochraniacze SPESa cechują się doskonałą równowagą pomiędzy wytrzymałością i mobilnością dostosowaną do szybkich i efektownych walk opartych na traktatach. Obecnie lider wśród producentów ochraniaczy, którego sprzęt nosi czołówka rankingu zawodników DESW.

https://www.facebook.com/SpesHistoricalFencingGear

http://histfenc.com

Silkfencing Team to grupa zrzeszająca entuzjastów historii i sztuk walki oraz specjalistów w wielu dziedzinach, którzy dzięki badaniom odtwarzają dawne sztuki walki. Badając zarówno biomechanikę ludzkiego ciała oraz źródła historyczne, w porozumieniu z wieloma instytucjami rozwijają tę zapomnianą dyscyplinę, przybliżając dzisiejszemu społeczeństwu dorobek mistrzów i wojowników minionych czasów.

W komercyjnej ofercie Silkfencing można znaleźć szkolenia i spotkania warsztatowe z zakresu dawnych technik walki bronią białą, syntetyczne i stalowe symulatory broni służące do treningu DESW, oraz ostre repliki służące do treningu cięcia.

https://www.facebook.com/silkfencing

https://www.silkfencing.pl/produkty

Poker Armory to wytwórca o ustalonej pozycji na rynku replik broni białej dedykowanej do dawnych europejskich sztuk walki. W ofercie firmy znajduje się broń treningowa i sparringowa, projektowana przez jednego z najzdolniejszych i najbardziej utytułowanych zawodników polskiego DESW, reprezentanta Polski na największych międzynarodowych imprezach, Szymona Ożóga.

https://www.facebook.com/pokerarmory

https://www.pokerarmory.com/


Sparring Gloves to firma założona w 2011 roku przez legendę polskiej sceny Dawnych Europejskich Sztuk Walki: Barbarę Chlebowską. Jako zawodniczka zdobywała laury w turniejach długiego miecza kobiet na największych europejskich imprezach. Jej rękawice są efektem wielu lat doświadczeń wyniesionych z treningów, walk turniejowych, konsultacji z zawodnikami i sugestii użytkowników. Świetny kontakt z klientami, obecność na turniejach i elastyczna produkcja reagująca na potrzeby klientów sprawiają, że Sparring Gloves od wielu lat pozostaje światowym liderem na rynku producentów rękawic do DESW.

https://sparringglove.com

https://www.facebook.com/profile.php?id=100057413771735

Swordmaster łączy doświadczenia i wiedzę historii, sportu i rzemiosła. Oparta na osobistych doświadczeniach znajomość nurtów, ruchów i konwencji współczesnego wykorzystania broni białej leży u podstaw ich działalności.

https://www.facebook.com/swordmastershop/

https://swordmastershop.com/pl/PBT historical fencing jest firmą o światowej renomie, a jej sprzętu ochronego używają czołowi zawodnicy olimpijscy. Ochraniacze powstają tu dzięki wielogodzinnym konsultacjom z zawodnikami walczącymi przeróżną bronią DESW – od sztyletów po miecze długie. Wysoka jakość po umiarkowanej cenie jest dewizą producenta, który w ofercie ma zarówno sprzęt standardowy, jak i autorskie rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo zawodników w czasie walki.

https://pbthistoricalfencing.com/

https://www.facebook.com/PbtHistoricalFencing