rafał kalus

warsztat nr 1:

„Ściana Stali” – czyli o tym jak skutecznie obronić się zasłoną i wygrać

Zapraszam na warsztat, w trakcie którego przyjrzymy się bliżej jednemu z najbardziej epickich elementów szermierki, czyli zasłonom.

Omówimy je zarówno w kontekście historycznym jak i sportowym. W trakcie ćwiczeń, z bronią w ręku poznamy taktyczny podział wykonywania zasłon oraz złote zasady dzięki, którym zasłona jest skuteczna. Dowiemy się w jakich sytuacjach ją stosować, jak dobrać zasłonę do przeciwnika oraz jak z powodzeniem „wydostać się” z przedłużających wymian zasłon i odpowiedzi. W końcu zagłębimy się w techniczne niuanse wykonania zasłony-odpowiedzi dla poszczególnych broni.

Warsztat dedykowany jest szermierzom średniozaawansowanym i zaawansowanym, niezależnie od tego w jakiej broni się specjalizują. Ćwiczenia na warsztacie można wykonywać dowolną bronią o ile będzie kompatybilna z bronią partnera/partnerki.

piątek 7.06, godz. 15.00 - 17.00

maksymalna liczba uczestników: 30

wymagania sprzętowe: kompletne ochraniacze sparringowe, broń sieczna (musi być kompatybilna z bronią partnera ćwiczeń).

RAFAŁ KALUS

Trener i Prezes Akademii Szermierzy. Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, wykwalifikowany trener szermierki. Studia trenerskie ukończył na AWF Katowice pod okiem dra Michała Morysa.

Medalista zawodów mieczowych, rapierowych oraz szablowych w szermierce pojedynkowej, turniejach sportowych Dawnych Europejskich Sztuk Walki, oraz szermierki historycznej. Kapitan Reprezentacji Polski w Dawnych Europejskich Sztukach Walki z ramienia organizacji FEDER. Trener 3 pokoleń zawodników Akademii Szermierzy, wielu spośród których regularnie sięga po laury w najważniejszych turniejach DESW na świecie.

Prywatnie reżyser amator, miłośnik historii średniowiecza, broni białej, filmu, fantasy, piłki siatkowej, muzyki etnicznej oraz tańca. Szczęśliwy mąż oraz tata dwóch córeczek.